چگونه ریاضی بخوانیم ؟ ۸ نکته برای یادگیری ریاضی

ریاضی موضوعی است که شما نمیتوانید از آن پرهیز کنید. بعضی ها ریاضی رو دوست دارند ولی اگر صادقانه به قضیه نگاه کنیم اکثر مردم از ریاضی بدشون میاد. وقتی نتونیم ریاضی رو درست یاد بگیریم طبیعی هست که علاقمون به ریاضی هم از بین بره و در نهایت این منجر میشه به فرار از اینکه ریاضی رو یاد بگیریم. ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است و بهتر است هرچه زودتر پاسخ سوال چگونه ریاضی بخونم را بدانی.

خیلی از خانواده ها تماس میگیرند و میگویند که که پسر یا دختر ما اصلا ریاضی رو دوست نداره.
به محض اینکه این جمله را میگن ما میفهمیم که چون آموزش درستی ندیده و نتونسته با ریاضی ارتباط برقرار کنه ، به خودش تلقین کرده که من ریاضی رو دوست ندارم.
پس حالا مهم ترین سوالی که پیش میاد اینه که ما چگونه باید ریاضی رو بخوانیم تا آن را به خوبی یاد بگیریم ؟

مقدمه

ریاضی یکی از موضوعاتی است که ممکن است شما ساعت ها زمان صرف یادگرفتن آن بکنید ولی اگر در نهایت نتوانید سوالات مدنظر را حل کنید به شما میگویند که درس را یاد نگرفته اید و به شما نمره ای تعلق نمیگیرد.
پس چه خوب است زمانی که صرف میکنید در بهیته ترین حالت ممکن باشد و بیشترین راندمان را داشته باشید. در این صورت هم زمان کمتری گذاشته اید و هم بیشترین مقدار را یاد گرفته اید.

چندین روش برای یادگیری بهتر ریاضی وجود دارد که شما بدون در نظر گرفتن سطح خود میتوانید آن هارا به کار ببرید. با به کار گیری این روش ها شما به تدریج به ریاضی هم علاقه مند میشوید.
امیدواریم در انتهای این مطلب دید شما نسبت به ریاضی یاد گرفتن تغییر بکند وآموخته باشید که باید چگونه ریاضی بخوانیم تا به راحتی از پس آن بر بیاییم.

۸ نکته برای یادگیری ریاضی

۱- آموزش مناسب

برای اینکه شما بتوانید ریاضی را یاد بگیرید ، حتما احتیاج به یک آموزش مناسب دارید. یک آموزش خوب به شما کمک میکند که تا 50% مسیر یادگیری ریاضی رو به راحتی طی کنید. بزرگترین هدف آل یاسین هم از ارائه پک های ریاضیات با آل یاسین همین بوده است که تمام کشور بتوانند از بهترین و روان ترین آموزش های موجود استاده کنند.

در صورتی که آموزش مدرس موثر باشد شما باید در مدت زمان حداکثر دو روز یک فصل کتاب درسی خود را تمام کنید.
در کلاس های مدرسه و آموزشگاه ها به خاطر پرت زیاد در کلاس هرگز آموزش هر فصل در یک یا دو روز میسر نمیشه و در اغلب زمان وقت دانش آموز هدر میرود.

چگونه ریاضی بخوانیم

در پک های ریاضیات با آل یاسین اتفاق ارزشمندی که افتاده است این است که شما دیگر درگیر اوقات اضافه در کلاس نمیشوید. یا حتی مجبور نیستید تبلیغات دیگر محصولات مارا در هنگام مشاهده فیلم ها ببینید. پس با یک آموزش مناسب و خوب شما 100% راندمان یادگیری را میتوانید داشته باشید.
در این صورت است که شما میتوانید امیدوار باشید که از زمان خود به صورت بهینه استفاده میکنید و قسمتی از پاسخ به سوال چگونه ریاضی بخوانیم را پیدا کرده اید.

۲- تمرین ، تمرین و تمرین

غیر ممکن است که شما با خواندن و شنیدن ریاضی بتوانید آن را یاد بگیرید. حتما شما احتیاج دارید که ریاضی را با تمرین حل کردن یاد بگیرید.
هر چقدر که شما تمرین کنید که پاسخ سوالات ریاضی را بدهید ، برای شما بهتر است . حل تمرین بیشتر باعث تثبیت موضوع در ذهن شما میشود.
هر مساله ای ممکن است راه های مختلف داشته باشد، پس سعی کنید با تمرین بیشتر با راه های مختلف مساله ها آشنا بشید. اینکه شما چند تا راه بلد باشید کمک میکنه با مشاهده مساله های مختلف بتونید تصمیم بگیرید که کدوم راه سریع تر شمارو به جواب نهایی میرساند.
پس برای موفقیت در امتحانات ریاضی ، باید در هنگام تمرین خود تعداد زیادی مساله حل کرده باشید.

۳- مرور اشتباهات

وقتی که شما مشغول حل تمرین هستید ، خیلی مهم است که برای رسیدن به جواب نهایی تلاش بکنید.
در مسیر رسیدن به جواب ممکن است شما اشتباهاتی رو داشته باشید.
شما باید در انتهای حل تمرین حتما اون هارو رفع اشکال بکنید.
این که اشتباهتون رو متوجه بشید خیلی اهمیت دارد و باعث میشود که دوباره اون اشتباه رو تکرار نکنید.
عدم تکرار اشتباه های قبلی یک اصل مهم برای رسیدن به موفقیت است. چه در زندگی چه در ریاضی

۴- در مفاهیم مهم استاد بشید ، حفظ نکنید

تلاش نکنید که فرآیند حل مساله را حفظ کنید. حفظ کردن روش حل مساله باعث میشود در صورت تغییر صورت مساله گیچ بشید و نتوانید به پاسخ برسید.
پس حتما مفاهیم رو بفهمید و بدانید که چرا فلان مساله از این روش حل میشود. اگر تو مفاهیم استاد بشید میتوانید به راحتی در آینده مسائل مشابه را هم حل کنید.
به یاد داشته باشید که ریاضیات یک موضوع دنباله دار است. پس مهم است که درک صحیحی از مفاهیم اصلی داشته باشید تا بتوانید بر روی مسائل پیچیده تر کار کنید.

 ۵- هر وقت گیر کردید ، سوال را رها نکنید

وقتی که شما دارید تمرین میکنید فرصت دارید که اشتباه کنید و زمان صرف کنید که اشتباهات خودتون رو یاد بگیرید. تا برای آزمون ها آماده بشید چون آزمون ها محل سنجش میزان یادگیری شما هستند.
شما باید در حل مسائل ریاضی سماجت داشته باشید. خیلی از شما وقتی در حل سوال به مشکل میخورید اون سوال رو رها میکنید و سراغ بقیه سوال ها میرید.

قبل از اینکه جواب اون سوال رو بخونید حتما خودتون باهاش کلنجار برید. خودتون از روش های دیگه ای که به ذهنتون میرسه امتحان کنید تا بتونید طعم لذت رسیدن به پاسخ سوال رو بچشید.
یک روش خوب برای اینکار این است که شما با یک دوست خود هنگام حل سوال مشورت کنید .
سعی کنید با همفکری هم در مسیر حل سوال جلو بروید. هر جای راه حل رو متوجه نشدید از همدیگر سوال بپرسید.
کار گروهی یکی از بهترین روش های ریاضی خواندن است که یادگیری شمارو دقیق تر میکند.

۶- در محیط آرام ریاضی بخوانید

ریاضی درسی است که احتیاج به تمرکز زیادی دارد . پس سعی کنید در یک محیط آرام و بدون سر و صدا ریاضی بخوانید. در این صورت است که شما میتوانید امیدوار باشید که راه های مختلف را میبینید و تمرکز دارید که آن هارا بررسی کنید.

در محیط آرام ریاضی خواندن و تمرین کردن یکی از پاسخ های سوال چگونه ریاضی بخوانیم است.
یک محیط آرام به شما کمک میکند که بتوانید بر روی مباحث پیچیده ریاضی و سوال های حسابان ، هندسه و گسسته تفکر کنید.

۷- درس هر روز همان روز

سعی کنید در فرآیند ریاضی خوندتون هر روزی که مطلبی را آموختید همان روز مساله های آن را هم حل کنید. شعار درس هر روز همان روز بسیار مهم است و در تثبیت مطالب در ذهن شما بسیار کمک میکند.
همچنین حل مسائل یک فصل در همان روز یادگیری درس راندمان یادگیری شمارا زیاد میکند و کمک میکند سریع تر مطالب را یاد بگیرید.

برای همین است که آل یاسین تاکید کرده است که پس از دیدن فیلم های یک فصل در همان روز تمرین های همان فصل را به صورت کامل حل کنید. در این صورت است که شما سرعت یادگیری ریاضی شما افزایش پیدا میکند.

۸- درس را در کلاس یاد بگیرید

اگر شما درس را در کلاس به طور کامل یاد بگیرید خیلی بهتر است تا در خانه زمان زیادی را صرف یادگیری آن کنید. فرقی نمیکند شما در کلاس آل یاسین پشت کامپیوتر هستید یا در کلاس درس معلم در مدرسه ، شما باید تمام تمرزکتون رو برای درس بذارید و ذهنتون رو از موضوعات متفرقه خالی کنید .

اگرچه یادگیری هر فصل در کلاس های مدرسه نسبت به پک های ریاضیات با آل یاسین بسیار کند و به طور متوسط در یک ماه انجام میشود ولی شما وقتی در کلاس مدرسه هم هستید دارید زمان میگذارید و بهتر است که در آن زمان نهایت استفاده رو برای یادگیری داشته باشید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم همه نکات لازم برای اینکه بتوانید ریاضی را یاد بگیرید به شما گوشزد کنیم . در صورتی که شما ریاضی را درست یاد بگیرید و بدانید که چگونه درس بخوانید تا بهتر یاد بگیرید ، سرعتتان بالاتر میرود و با سرعت یادگیری بالاتر زمان کمتری برای درس خواندن میکنید.
در این صورت شما میتوانید به کار های متفرقه دیگر خود برسید و مهارت هایی که در زندگی بیشتر به درد شما میخورد را بیاموزید.

امیدواریم که با دانستن روش های اینکه چگونه ریاضی بخوانیم بتوانید به نحو احسن از پکیج های ریاضیات با آل یاسین استفاده کنید. در نوشتن این متن از مقاله ای از دیگو سانتوس کمک گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *